کاغذ دیواری چگونه و چرا وارد ایران شد ؟

jafar
دوشنبه, 08 مرداد 1397
285
5.0/5 rating 1 vote
 کاغذ دیواری چگونه و چرا وارد ایران شد ؟

 

جالب است بدانید مخترع کاغذدیواری ۲۰۰ سال پیش از میلاد مسیح چینی ها بودند آنها کاغذ برنج را بر روی دیوار خود میچسباندند..

در قرن ۸ میلادی راز کاغذ چینی ها به اروپا منبقل شد و پس از آن بسیاری از اروپاییان ثروتمند به هنرمندان سفارش کاغذ های نقاشی شده برای نصب بر روی دیوار های منازل خود را میدادند..

درآن دوران کاغذ دیواری با استفاده از تکنیک چاپ کلیشه چوتی در میان اشراف اروپا محبوبیت یافت که طبقه نیمه مرفه به دلیل قیمت زیاد توان خرید این نوع کاغذها را نداشتند.

. انگلستان از کشور های پیشرو در این صنعت بحسال می اید. قدیمیترین نمونه به جا مانده از کاغذدیواری در انگلستان که در لندن به چاپ رسیده بود به سال ۱۵۰۹ میلادی بر میگردد.

اواسط قرن ۱۸ بریتانیا اولین تولید کننده و صادر کننده در اروپا شده بود که در اوایل قرن ۱۹ با توسعه صنعت، تولیدکنندگان موفق به تولید انبوه شدند که باعث کاهش قیمت و در نتیجه عمومی تر شدن ان شد.

. کاغذدیواری اولین بار در ایران در دوران حکومت ناصر الدین شاه قاجار که علاقه به شیوه های معماری و هنر غرب داشت در نوسازی کاخ گلستان استفاده  شد

ما در این شرکت همواره سعی داشته ایم بهترین برند  و ارزانترین محصولات را به شما معرفی کنیم.

گروه معماری و دکوراسیون داخلی آدرین

گروه معماری و دکوراسیون داخلی آدرین با بیش از 15 سال سابقه کاری در زمینه دکوراسیون داخلی :ساخت و اجرای انواع کابینت اشپزخانه ،کمد دیواری،تخت خواب شو،غرفه فروشگاهی،کاغذ دیواری ، پارکت لمینت،کفپوش های صنعتی،ورزشی،وقرنیز دیوارکوب و...اماده ارائه خدمات به شما مشتریان محترم میباشد.

آدرس فروشگاه: نعمت آباد-خیابان پوریای ولی-جنب کوچه31شرقی-پلاک251

شماره تلفن:55867317-021

شماره تلگرام:09198212631